Na Ratuszu wywieszono inne flagi, niż wynika to z odpowiedzi na interpelację radnego Wiesława Piechówki
Przypomnę, że radny Wiesław Piechówka wniósł interpelację do burmistrza Oleśnicy, w której zapytał (m. in.) "Obecnie na ratuszu wisi flaga miejska. Po co wobec tego uchwalono flagę urzędową?"
Dostał na to odpowiedź, o której już pisałem. Po kilku dniach flaga miejska znad ratusza zniknęła i nie zawieszono innej flagi. Te uniki każą mi sądzić, że rzeczywistą przyczyną tego zjawiska jest po prostu brak flagi urzędowej.
Jednocześnie burmistrz w odpowiedzi radnemu napisał "Flaga urzędowa jest natomiast wywieszana na zachodniej elewacji Ratusza (byłe okno pokoju Przewodniczącego Rady) w sytuacjach określonych w uchwale np. sesja Rady." Prawdziwość słów burmistrza sprawdzałem w trakcie trwania kolejnych posiedzeń Rady Miasta.
Pierwszy termin - 30.01.2009 r. o godz. 15.00 - wbrew twierdzeniu burmistrza - wisi flaga miejska.
![]() |
Flaga miejska |
Kolejne posiedzenie RM - 27.02.2009 o godz.15.40 - wbrew twierdzeniu burmistrza pod oknem wisi dziwna flaga - objaw nieznajomości uchwał RM z 2006 r. Jest to flaga ani miejska ani urzędowa. Byłaby flagą urzędową jeśli miałaby naniesiony herb miasta.
![]() |
Na budynku Ratusza wisi jakaś pseudoflaga, której nie przyjęto uchwałą RM. |
Zobaczymy co zawiśnie na budynku Ratusza za miesiąc. Będzie kolejny blamaż władz Oleśnicy?
27.03.2009 r. ok godz 15.12 ponownie sprawdziłem jaka flaga wisi na budynku ratusza w czasie obrad Rady Miasta.
![]() |
Na budynku ratusza ponownie nie wywieszono flagi urzędowej |
Trzeci raz burmistrz Oleśnicy nie spełnił obietnicy danej radnemu w odpowiedzi na Jego interpelację. Jest to lekceważenie radnych i uchwał Rady Miasta. Dziwię się, że inni radni nie protestują, że od dwóch lat nie wykonano flagi urzędowej.
Nie sfotografowałem wywieszonych flag w dwóch kolejnych posiedzeniach - kwietniowej i majowej. Dzisiaj (29 maja 2009r.) przyszedłem sfotografowac flagę z okazji uroczystej sesji RM - okazało się, że znowu wisi flaga miejska. Czyli po raz szósty nie sprawdzają się słowa burmistrza Oleśnicy Jan Bronsia umieszczone w odpowiedzi na interpelację radnego W. Piechówki.
Wniosek:
Co pisałem dotychczas o flagach:
Dzień flagi Oleśnicy
Błędna uchwała RM dotycząca flag miasta
Piękny widok - flaga na budynku Sądu Rejonowego
Flagi i żałoba narodowa w Oleśnicy
Niedługo zobaczymy nowy maszt flagowy na budynku Ratusza.
Krytyczne uzupełnienie informacji z gazety Oleśniczanin