Napisali o stronie, powołali się na nią, skopiowali
2.02 2004 r.

Strona www.olesnica.org jest najobszerniejszą na Dolnym Śląsku prywatną stroną poświęconą historii miasta i drugą w Polsce po stronach poświęconych Kaliszowi.

Zaczynają to dostrzegać różne osoby i instytucje spoza (tylko niestety) Oleśnicy. Ostatnio napisano o niej w tygodniku Panorama Dolnośląska nr 2 z 2004 na str. 29, w artykule "Złowić gościa", autorstwa Patrycji Głowieńczyk i traktującym o promocji regionu oraz miast dolnośląskich. M.in. pisano o promocji internetowej i jako przykład podano promocję Oleśnicy poprzez stronę www.olesnica.org. Jest to darmowy i skuteczny środek promocji miasta. Przewyższa efektywnością inne stosowane wysokopłatne formy promocji. Niestety, władze oleśnickie udają, że ta strona nie istnieje.

Sukcesywnie zamieszcza się na innych stronach historycznych różne odsłony tej strony z powołaniem się na jej nazwę i autora:
http://www.poszukiwania.pl/portal/modules.php?name=News&file=article&sid=64

http://www.poszukiwania.pl/portal/modules.php?name=News&file=article&sid=66


W wielu hasłach Wikipedii jest odnośnik do mojej strony:
np. dotyczący hasła Angelus Silesius

http://pl.wikipedia.org/wiki/Anio%C5%82_%C5%9Al%C4%85zak

Hasła Maria Cunitz

http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Cunitz Na 35 linków - na drugim miejscu jest link do tej strony

I wielu (nie liczyłem) innych.


Na tę stronę powołała się dziennikarka i autorka książek historycznych Pani Joanna Lamparska w artykule, w którym wspominała o zamku oleśnickim


Adres strony podano w bibliografii:


Na wielu stronach www traktujących o historii Śląska znajduje (ował) się link do tej strony. Np. na stronie www.luteranie.pl/.../ foto/OLESNICA/olesn02.jpg napisano "Na szczególne polecenie zasługuje prywatna strona M. Nienałtowskiego poświęcona historii miasta".


Na http://silesia.monografie.strona.pl/linki.html - ta strona została zaliczona do wartych odwiedzenia.


W artykule Pani Edyty Kotyńskiej. Dzieje drukarstwa w Oleśnicy do 1800 r. Kwartalnik Powiatu Oleśnickiego nr 2. 2005 r. napisano "... Najwięcej informacji o historii drukarstwa oraz bibliografię źródeł, literaturę przedmiotu i niepełny wykaz starych druków odnajdujemy w internecie, na stronach redagowanych przez dra Marka Nienałtowskiego..."


W czasopismie internetowym Konflikty zbrojne umieszczono (po uzyskaniu mojej zgody) rozdział "Oleśnica w czasach książąt oleśnickich" http://www.konflikty.historicus.pl/czytanie_online/nr17/tekst8.html. Pojawi się on także na płytce w czasopiśmie CD-Action. Podano nazwisko autora tekstu i nazwę strony.


Ukazała się książka ze zbiorem referatów z sesji naukowej poświęconej Angelusowi Silesiusowi (Wałbrzych 2005). Jest tam m.in. mój referat dotyczący oleśnickiego okresu życia A.S. Na sesji i w książce zaprezentowano herb A.S. opracowany przy moim współudziale. Kilkakrotnie podano adres tej strony internetowej.


Sz. P Marek Nienałtowski

Miło nam poinformować, że Wydawnictwo internetowe "ON" wydawca serwisu ALBUM POLSKI przyznało Pana stronie rekomendację ALBUMU POLSKIEGO. Za niezaprzeczalny ogrom pracy i odnajdywanie okruchów niezwykle bogatej informacji dotyczącej dziejów bliskiego sercu miasta - Oleśnicy. Za determinację w walce o jednolitość i prawidłowość stosowania wizerunków symboliki miejskiej. Za niezwykłą pasję emanujacą ze stron i nietypową acz skuteczną promocję regionu. Za głębokie westchnienia, przemyślenia i wnioski aby Polska była Polską w każdym swoim zakątku.

gratulujemy i zapraszamy: http://pl.info.pl/index.php?act=view&ktg=10&idt=218

Andrzej Nowak
www.albumpolski.pl
www.pl.info.pl
www.pol.info.pl


Ukazał się numer niemieckojęzycznego czasopisma Silesia Nova w którym umieszczono odtworzony z pieczęci herb Angelusa Silesiusa i wymieniono autora strony jako "współsprawcę" tego.


W książce Mariusza Olczaka "Kampania 1813" OPPIDUM, 2004., w przypisie jest wzmianka o skorzystaniu z mojej strony.


W książce "Wielcy twórcy Gór Sowich" (wydanie 2005 r.). W rozdziale napisanym przez prof. Gerwazego Świderskiego o Marii Kunickiej pojawiło się moje nazwisko, jako piszącego o M. Kunickiej http://www.olesnica.nienaltowski.net/Maria%20Kunicka.htm


W książce Szymona Wrzesińskiego, KRWAWA PROFESJA. Rzecz o katach i ich ofiarach, Kraków 2006, ss. 280. wykorzystano informacje ze strony i napisano o tym podając link do strony.


Z okazji 4 lecia istnienia tej strony www - redakcja gazety Oleśniczanin umieściła w numerze z 2 marca 2007 r. wywiad ze mną. Jest to w Oleśnicy pierwsza większa informacja o istnieniu tej strony.


Ukazała się książka "Angelus Silesius" autorstwa Jędrzeja Leśniewskiego. Autor napisał, że wykorzystano m.in prace Marka Nienałtowskiego , w miejscu gdzie pisał o oleśnickim okresie życia Angelusa - również powołał się na nazwisko.


W książce Joanny Lamparskiej "Tajemnicze zakątki na północny wschód od Wrocławia. Wrocław 2007 r. dwukrotnie powołano się na stronę i moje nazwisko podając link: str. 29 i 223.


W książce "Losy rezydencji dolnośląskich w latach 1945-1991" R. M. Łuczyński. ATUT 2010. jej autor przy opisie losów zamku oleśnickiego po 1945 r. 4-krotnie powołał się na tę stronę.


Dr Piotr Oszczanowski powiadomił mnie, że w publikacji: Mieczysław Zlat , Pomniki Drugiej Rzeszy na Śląsku , "Śląski Kwartalnik Historyczny Sobótka", LXIV (2009), nr 2-3 ( Historiae deditus. Profesorowi Adamowi Galosowi w 85. rocznicę urodzin ), s. 293-302 - trzykrotnie powołano się na moją stronę internetową - przypis15 (na stronie 298), 20 (na stronie 301) i 21 (na stronie 301).

P. Oszczanowski dodał: Profesor Mieczysław Zlat to dla nas ogromny autorytet w zakresie historii sztuki. Więc skoro się na Pana powołuje i traktuje Pański on-linowy dorobek na równi z "drukowanymi" opracowaniami naukowymi - to jest to moim zdanie ogromnie wyróżnienie. I może mieć Pan w związku z tym sporą satysfakcję:):):)


Od autora Lokacja miasta Oleśnica piastowska Oleśnica Podiebradów Oleśnica Wirtembergów
Oleśnica za Welfów
Oleśnica po 1885 r. Zamek oleśnicki Kościół zamkowy Pomniki Inne zabytki
Fortyfikacje Herb Oleśnicy Herby księstw Drukarnie Numizmaty Książęce krypty
Kary - pręgierz i szubienica Wojsko w Oleśnicy Walki w 1945 roku Renowacje zabytków
Biografie znanych osób Zasłużeni dla Oleśnicy Artyści oleśniccy Autorzy Rysowali Oleśnicę
Fotograficy Wspomnienia osadników Mapy Co pod ziemią? Landsmannschaft Oels
Wydawnictwa oleśnickie Recenzje Bibliografia Linki Zauważyli nas Interpelacje radnych
Alte Postkarten - widokówki Fotografie miastaRysunki Odeszli Opisy wybranych miejscowości
CIEKAWOSTKI ZWIEDZANIE MIASTA Z LAPTOPEM, TABLETEM ....
NOWOŚCI